fale nadzei
14 pieśni autorskich dobranych tak, aby przypomnieć najprostsze i najbardziej fundamentalne wartości w życiu każdego z nas: przyjaźń, miłość, szacunek do tradycji, wierność. Z nich mają płynąć owe "fale nadziei". Wyjściowe założenie sprawiło, że jest na tym krążku kilka utworów z innych moich płyt, tj. Piosenka o zagapieniu i Modlitwa żeglarska z CD "Przechyły" oraz trzy pieśni z CD "Nie zginęła póki my".
Pieśni tematycznie bardzo zróżnicowane (psalmy, ballady, pieśni patriotyczne, turystyczne,...), ale jest to w pewnym sensie wybór "best of Orkisz". Polecam szczególnie: 
"Szczęściarz" (piosenka o wędrówce ślepego ojca z synem), "Piosenka o zielonych oczach" (Wreszcie Cię mam...), "Burza" (popis pianisty i klarnecisty!), "Jak niewiele po mnie pozostanie".

Zespół w składzie:
Andrzej Nowak - fortepian
Janusz Witko - klarnet, saksofony
Robert Klepacz - bas
Adam Pukalak - perkusja
gościnnie: Grzegorz Śmiałowski - gitara 
chórki: Ala i Olek Banasiowie, Joanna Łakomska, Wiesław Król, Robert Klepacz

Płyta powstała na zamówienie p. Zbigniew Witalisa, prezesa Forum Polskiej Farmacji, dla Promotorów Zdrowia, w 2002 roku (kilka utworów nagranych w Tarnowie, podczas koncertu w maju 2002). Ma ponoć bardzo terapeutyczne oddziaływanie (z listów do mnie) 

   1. Ty - człowiek
   2. Piosenka o zielonych oczach
   3. Piosenka o zagapieniu
   4. Potrzebny mit
   5. Szczęściarz
   6. Burza
   7. Delfiny
   8. Modlitwa żeglarska
   9. Nasz dzień powszedni
  10. Będziemy się radować
  11. Zmiłuj się Boże nade mną
  12. A Ty to widzisz
  13. Pieśń o młodych orłach
  14. Jak niewiele po mnie pozostanie